Tel. 606 117 645, 77 481 82 16, ul. Jana Pawła II 3, gabinet@dentystakedzierzyn.pl

Nasze usługi

Tomografia komputerowa, RTG pantomograficzne

Tomografia komputerowa, RTG pantomograficzne

Implantologia nawigowana

Implantologia nawigowana

Stomatologia dziecięca

Stomatologia dziecięca

Profilaktyka

Profilaktyka

Stomatologia zachowawca

Stomatologia zachowawca

Zmiany patologiczne w obrębie jamy ustnej

Zmiany patologiczne w obrębie jamy ustnej

Chirurgiczne (operacyjne) usuwanie zebów

Chirurgiczne (operacyjne) usuwanie zebów

Odbudowa kości (augmentacja)

Odbudowa kości (augmentacja)

Implanty

Implanty

Endodoncja

Endodoncja

Protetyka

Protetyka

Periodontologia

Periodontologia

Wybielanie zębów

Wybielanie zębów

Endodoncja


Endodoncja

ENDODONCJA jest działem stomatologii zachowawczej zajmujący się leczeniem zębów z chorą miazgą zęba potocznie zwaną "nerwem". Choroba ta dotyczy przeważnie bardzo zniszczonych zębów z nieleczoną próchnicą, ale może również występować z zębach z dużymi wypełnieniami lub zębach z tzw,.koronami protetycznymi oraz w zębach po urazach mechanicznych, termicznych i chemicznych.

JAKIE SĄ OBJAWY CHOREJ MIAZGI ?

Najczęściej jest to reakcja bólowa na zimne a później również na ciepłe pokarmy oraz na nagryzanie.
Bywają jednak sytuacje, że ząb z chorą miazgą miesiącami czasem latami nie daje objawów bólowych.
Dotyczy to najczęściej zębów z bardzo zniszczoną, niezdolną do odczuwania bólu miazgą z powodu jej gnilnego rozpadu zwanego zgorzelą.
Jest to bardzo niebezpieczny stan ponieważ dochodzi wówczas do zniszczenia kości otaczającej zęba oraz do tzw. zakażenia ogniskowego szkodliwego dla całego organizmu.

METODY LECZENIA CHOREJ MIAZGI

W początkowym etapie choroby można chorą miazgę wyleczyć wypełniając ubytek zębowy odpowiednimi preparatami.
Najczęściej jednak jedynym sposobem uratowania zęba jest tzw. leczenie kanałowe, które polega na to usunięciu chorej, zakażonej miazgi z wnętrza zęba i zastąpienie jej odpowiednimi materiałami.

Endodoncja

Zabieg ten wymaga dużej precyzji, doświadczenia operatora oraz odpowiedniego sprzętu.

Dlatego nasze gabinety wyposażyliśmy w najnowocześniejszy sprzęt jaki jest potrzebny do tego celu oraz systematycznie szkolimy się w kraju oraz za granicą aby osiągać jak najlepsze wyniki. Każdy gabinet wyposażony jest w aparat rentgenowski, pracujemy w lupach lub w razie konieczności z pomocą mikroskopu. Do wypełnień stosujemy najnowocześniejsze materiały.

SKUTECZNOŚC LECZENIA KANAŁOWEGO.

Według badań Toronto study aż 95% zębów może być skutecznie wyleczonych endodontycznie jeśli nie doszło do powstania przewlekłych zmian zapalnych około wierzchołkowych. Jeśli istnieją zmiany zapalne skuteczność jest niższa choć również wysoka i wynosi 75- 78%.

Opierając się na tych doniesieniach oraz własnych doświadczeniach, dzięki stosowaniu nowoczesnych procedur leczniczych w leczeniu kanałowym uratowaliśmy kilkadziesiąt zębów kiedyś kwalifikowanych do ekstrakcji. W trudnych sytuacjach wykonujemy zabiegi mikrochirurgiczne takie jak resekcje korzeni zębów, które zwiększają liczbę "uratowanych" zębów mimo, że były pierwotnie bardzo zniszczone.

Bywają jednak przypadki że lepszym sposobem leczenia jest usunięcie zęba i uzupełnienie braku implantem, szczególnie gdy mamy do czynienia z pacjentem u którego stwierdza się np. choroby serca.

DLACZEGO WARTO WYKONYWAĆ LECZENIA KANAŁOWE W NASZYCH GABINETACH?

  • Mamy duże doświadczenie i skuteczność w tej dziedzinie. Jako pierwsi w Kędzierzynie-Koźle wyposażyliśmy gabinet w aparat rentgenowski, wizjografię oraz mikroskop do leczenia kanałowego.
  • Gabinety wyposażone są w odpowiedni sprzęt; mikroskop,lupy, system cyfrowego obrazowania, endometry oraz zestawy do termicznej obturacji kanałów, aparat do zdjęć panoramicznych.
  • Wszystkie procedury endodontyczne wykonane w naszych gabinetach są zgodne ze standardami Europen Society of Endodontology.
Wróć na górę